Vodní radovánky jsou oblíbenou aktivitou většiny dětí. Aby byly radovánky i bezpečnou aktivitou, je nutné se umět ve vodě chovat. Nejen toto, ale i mnoho dalšího si děti osvojují během plaveckého výcviku, kterého se každoročně účastní. Výuka plavání se odehrává v Opavě v Městských lázních a zajišťuje ji plavecká škola Leandros.

Instruktorky a instruktoři v barevných dresech a úsměvem na tváři se dětem intenzivně věnují a i pár zarytých odpůrců plavání postupně zacpe nos, s radostí skočí mezi spolužáky a strach z vody je pryč. Mokré vysvědčení, které plavce na konci plaveckých lekcí čeká, je nejen odměnou, ale také důkazem toho, co děti v bazénu dokázaly.

Plavání ve školním roce 2023 - 2024 začíná 25. března a trvá až do 3. června a týká se dle školního vzdělávacího programu pouze žáků 2. a 3 .tříd. Celkem jde o v každém školním roce o 10 lekcí v délce 90 minut. Z důvodu výcviku již žáci nemají klasickou tělesnou výchovu a dochází u nich ke změně rozvrhu hodin.

 

Organizační pokyny TS a Plavecké školy Leandros