Vážení rodiče,
dovoluji si Vás informovat o průběhu nástupu dětí do školy v příštím a přespříštím týdnu:
 
- 10. 5. přijdou žáci 3.-7. ročníků. Do budovy budou kvůli testování žáci vpouštěni postupně - nejprve 3. - 5. ročníky v 7.30, 6. a 7. ročník v 7.45,
- 17. 5. přijdou 1., 2. 8. a 9. třídy, nejprve budou opět vpuštěni prvňáčci a druháčci v 7.30, v 7.45 poté žáci posledních dvou ročníků.
Pokuste se prosím dodržet uvedené časy.
 
Výuka se koná v budově školy u kostela (Halaškovo nám. 178) z důvodu probíhající rekonstrukce školy na náměstí.
 
Po vpuštění budou žáci testováni ve svých třídách (I. stupeň), žáci druhého stupně budou umístěni na přístavbě a budou testováni přímo v těchto učebnách. Test je prováděn samotným žákem. Před testem bude samozřejmě poučen pedagogickým pracovníkem školy. Testování je podmínkou pro účast na prezenční výuce. Žák může mít vlastní test, rodič nám doloží schvalovací dokument ministerstva zdravotnictví pro uvedený test, protože všechny testy evidujeme v centrálním systému MZDr.
Podrobné informace k testování uvádím v příloze. Dále posílám odkaz na informační stránky MŠMT: https://testovani.edu.cz/pro-rodice
 
Žáci budou mít plný rozvrh, je nutné krytí nosu a úst minimálně chirurgickou rouškou. V případě pozitivního testu žáka budete o situaci informováni - žák bude námi hlášen KHS a bude dále indikován k PCR testu. 
Školní družina je otevřena od 6.00 do max. 15.30 - s ohledem na dodržení homogenity skupiny je provoz krácen. Děti, které přicházejí ráno do družiny, přijdou hlavním vchodem, test bude následně prováděn až společně ve třídě. 
Odpolední družina bude již do konce roku (doufáme) umístěna ve Středisku volného času na ul. ČSA.
 
Testování probíhá 2x týdně pouze u žáků II. stupně, ostatní žáci pouze v pondělí. Žáci, kteří se neúčastní testování v pondělí, musí být otestováni první den nástupu do školy. Testování není povinné pro ty žáky, kteří v posledních 90 dnech COVID prodělali. Za tímto účelem prosíme o dodání lékařského potvrzení nebo jiného relevantního dokladu, díky kterému budeme moci stanovit tuto lhůtu - musí být zřejmé, kdy byla dítěti diagnóza prokázána, a od této doby se počítá 90 dní.
 
Dále je pro vybrané profese - tak jako v minulých dnech - otevřena škola pro péči o děti při distanční výuce. Prosím, aby rodiče, pokud tak již neučinili, děti nahlásili paní vychovatelce Martině Volkové.
Nezapomeňte na stravování dětí a přihlaste jim včas obědy ve školní jídelně - i zde bude probíhat stravování pokud možno podle homogenity jednotlivých tříd za dodržení epidemiologických pravidel.
 
V případě dotazů se obracejte na třídní učitele svých dětí, případně na mne.
Natálie Jaššová, ředitelka školy
 
Kontakty:
  • Vedení školy - Natálie Jaššová / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / 604 691 731
  • Pedagogičtí pracovníci: email ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Jídelna: 556 305 417, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Telefon škola: 556 305 342 (II. stupeň)
  • Další telefonické kontakty pouze individuálně po domluvě.