V letošním školním roce aktivně spolupracujeme s Místní akční skupinou Opavsko (www.masopavsko.cz), díky které se daří realizovat pro žáky naší školy, ale i pedagogy celou řadu akcí převážně edukačního charakteru. Přidanou hodnotou tohoto počínání není jen ona "bezplatnost" všeho, co je realizováno, ale zejména povaha daných činností, protože tyto pomáhají pedagogům mj. i zábavnou složku učení, na kterou často není při samém vyučování čas...

Na podzim loňského roku 6 žáků sedmých tříd vyrazilo společně s paní učitelkou Hejčovou do zábavně-technického parku VIDA! do Brna.

5. března 2019 byl realizován festival deskových her (Kdo hraje, ten jede) v rámci projektu MAP Vítkovsko II, o jehož realizaci se postarala Místní akční skupina Opavsko z. s. ve spolupráci s HRacím DEskovým Centrem Legie z. s.

Žáci naší školy se 6. 3. 2019 účastnili exkurze do Parlamentu České republiky (Školní parlamenty a jak na ně) v rámci projektu MAP Vítkovsko II, o jehož realizaci se postarala Místní akční skupina Opavsko z. s.

V naší škole proběhl ve dnech 20. 3. – 29. 4. 2019 cyklus přednášek pro žáky a pedagogy zaměřených na téma Výchova k odpovědnosti a toleranci. Celý cyklus byl realizován v rámci projektu MAP Vítkovsko II, jehož realizátorem je Místní akční skupina Opavsko z.s.

V naší škole proběhl dne 21. 3. 2019 komiksový workshop pro žáky zaměřený k rozvoji čtenářské gramotnosti - Země volá knihomola! Workshop byl realizován v rámci projektu MAP Vítkovsko II, jehož realizátorem je Místní akční skupina Opavsko z. s.

Pár obrázků z výše popsaných akcí můžete zhlédnout v naší GALERCE.

Back to top