I. třída

Týden před naším výletem jsme dostali dopis od indiánského náčelníka „Bolavé Nohy“ a jeho ženy „Zvonivého Hlasu“, ve kterém nás zvali do jejich osady Zálesí. Celí nedočkaví a netušící, co nás čeká, jsme se v pátek 11. 5. ráno vydali v dešti do osady. Když jsme tam dorazili, začaly se mraky rozcházet a vykouklo na nás sluníčko a my jsme se tedy mohli vrhnout do přichystaných her.

Po indiánském přijetí a společném zazpívání písničky jsme se učili střílet z luku, z pušky, házet bolasem i lasem. Když indiánskou vesnici napadli banditi, společnými silami jsme je zahnali a vesnici osvobodili. Na závěr jsme našli v řece zlaté kameny, které jsme proměnili za dolary a utratili v bufetu.

Všichni z nás (velcí i malí) jsme odcházeli z vesničky spokojeni a šťastni z hezky prožitého dne, za což děkujeme instruktorům ze Zálesí

 

Mgr. Jana Horáková, třídní učitelka

 

Více fotografií uvidíte v GALERII.

 

VIII. třída

Do matičky stověžaté jsme se na tři dny v květnu vydali s žáky 8. třídy. Hned na začátku děkuji kolegyni  Hance, že byla ochotna se mnou jet (a nelitovala), MÚ a KRPŠ za příspěvek, který žákům poskytli.Praha 7 3

Tentokrát jsme zvolili inovaci v dopravě a odpustili si vláček do Suchdolu. A protože rodiče byli ochotní, mohli jsme si dovolit odjet přímým vlakem z Opavy a stejně zpátky. Program výletu je skoro tradiční – navštívit ta nejvýznamnější místa spjatá s českou historií: Václavák, Národní muzeum, Pražský hrad, Vyšehrad, Karlův most, prohlédnout si večerní osvětlené město, těžko vybírat, k vidění je toho hodně. Z pohledu učitelky: zajistit ubytování, dopravu, vstupy, vše spočítat, aby nikdo nezaspal, aby se neztratil, aby nebyl úraz, aby neumřeli hlady, aby si odpočinuli, aby nebyla ostuda…atd, atd… Pro laika možná hrůzostrašné, ale díky souhře a respektu z obou stran všechno fungovalo a výlet jsme si užili. Jediné výhrady mohly být kvůli večernímu sběru mobilů, ale nahlas nikdo neprotestoval. A co zážitky žáků: bezva  jídlo, bezpečnostní rám na Hradě, ztracená a nalezená peněženka jedné učitelky, druhá učitelka a její smrt v očích na vrcholu Petřína, Filipova věčně otlučená hlava – předkové byli menší, obžerství v KFC, náhradní místenky…

A až tyhle dojmy pominou, zůstanou opravdu ta nejvýznamnější místa spjatá s českou historií….

 

 

Mgr. Lenka Galová, třídní učitelka

 

Třídy II. A, II. B a III. 

IMG 20180525 101911Děti z 2. a 3. třídy společně prožily  školní výlet na hradě ve Šternberku, kde kromě prohlídky hradu také plnily úkoly Harryho Pottera na hradní zahradě. Nejlepší družstva si odnesla poklad z truhlice ukryté ve věži. A když už jsme byly ve Šternberku, podívali jsme se také do Muzea času, koupili si zmrzku, utratili poslední peníze v hračkářství a hurá jelo se domů.

 

   Třídy VI. A a VI. B

  1.  18. 5. 2018 se třídy 6. A a 6. B spojily a vyrazily společně na výlet do Olomouce. Sraz byl 6:20. Jako dopravní prostředek jsme zvolili místní „Budišovský expres“, který nás dovezl do Suchdolu nad Odrou. Zde jsme bohužel museli hodinu čekat, ale dětem to rychle uteklo, protože sledovaly a dokonce natáčely rychle projíždějící vlaky, které většina z nich viděla poprvé. Po hodině čekání jsme nastoupili do Leo expresu, což byl pro děti první velký zážitek: moderní vlak, rychle jedoucí, stevardi, moderní technologie a hlavně Wi-Fi. Po příjezdu do Olomouce jsme se pěšky vydali do Korunní pevnůstky, kde byl pro žáky připravený bohatý program. Žáci si zde prošli tři patra expozic na různá témata z vědy a techniky. Nejvíce děti zaujal výtah J. Po skončení prohlídky expozic jsme navštívili planetárium, kde nás čekal dvacetiminutový film o vzniku Vesmíru a sluneční soustavy. Po čase stráveném v pevnůstce jsme se šli podívat na historické centrum Olomouce, kde si děti mohly prohlédnout sloup Nejsvětější trojice a Orloj a mohly tak poznat krásy historické Olomouce. Následovala další pro děti velmi zajímavá část výletu a to cesta do Šantovky. Zde měli tříhodinový rozchod, během kterého měly možnost se naobědvat, nakupovat, utrácet a projít téměř každý obchod J Poté nás už čekala pouze cesta domů. Všichni jsme se ve zdraví vrátili před devátou večer zpět do Budišova.

Back to top