Text známé písně evokuje mnohé, naši hasiči ale jsou tak hodní, že v rámci preventivního programu za námi chodí až do školy:

V rámci preventivních programů hasiči naší jednotky SDH Budišov pod vedením hasiče profesionála Tomáše Indráka pravidelně navštěvují druhé a šesté ročníky naší školy, aby dětem nejen ukázali techniku, nechali je pracovat přímo s proudnicí, ale hlavně - aby jim poradili díky svým vlastním zkušenostem a výcviku, jak se chovat ve složitých situacích, jak zachovat chladnou hlavu a pomoci. 

Děkujeme za trpělivost, kterou hasiči s našimi zvídavými a někdy možná nezbednými žáky mají, a ceníme si spolupráce a času, kterou nám hasiči věnují.

Více fotek ZDE.

Pražský výlet

Do matičky stověžaté jsme se na tři dny v květnu vydali s žáky 8. třídy. Hned na začátku děkuji kolegyni  Hance, že byla ochotna se mnou jet (a nelitovala), MÚ a KRPŠ za příspěvek, který žákům poskytli. Tentokrát jsme zvolili inovaci v dopravě a odpustili si vláček do Suchdolu. A protože rodiče byli ochotní, mohli jsme si dovolit odjet přímým vlakem z Opavy a stejně zpátky. Program výletu je skoro tradiční – navštívit ta nejvýznamnější místa spjatá s českou historií: Václavák, Národní muzeum, Pražský hrad, Vyšehrad, Karlův most, prohlédnout si večerní osvětlené město, těžko vybírat, k vidění je toho hodně. Z pohledu učitelky: zajistit ubytování, dopravu, vstupy, vše spočítat, aby nikdo nezaspal, aby se neztratil, aby nebyl úraz, aby neumřeli hlady, aby si odpočinuli, aby nebyla ostuda…atd, atd… Pro laika možná hrůzostrašné, ale díky souhře a respektu z obou stran všechno fungovalo a výlet jsme si užili. Jediné výhrady mohly být kvůli večernímu sběru mobilů, ale nahlas nikdo neprotestoval. A co zážitky žáků: bezva  jídlo, bezpečnostní rám na Hradě, ztracená a nalezená peněženka jedné učitelky, druhá učitelka a její smrt v očích na vrcholu Petřína, Filipova věčně otlučená hlava – předkové byli menší, obžerství  v KFC, náhradní místenky…

A až tyhle dojmy pominou, zůstanou opravdu ta nejvýznamnější místa spjatá s českou historií... / Mgr. Lenka Galová, třídní učitelka

Praha 1 2

                                                                                                                             

 22196160 759151860944221 8155480157331772287 n

Ve středu 4. října děti strávily velmi příjemnou hodinu v místní knihovně.

Ve čtvrtek 19.10. k nám do školy na 1. stupeň zavítal pan spisovatel Jan Opatřil. Většina z nás viděla skutečného živého spisovatele na vlastní oči poprvé. Přivezl nám ukázat své čtyři knihy, jejichž hrdinou je kapřík Metlík. Nejenže knihy píše, ale dokonce si je sám ilustruje. Obrázky nás všechny nadchly a vtáhly do děje. Také jsme měli možnost si jednu kapitolu od pana spisovatele poslechnout. Zjistili jsme, že píše knihy od 16 let a napsání knihy mu trvá dva roky i více. Někteří z nás si od něj zakoupili drobnost na památku a zároveň všichni doufáme, že nám nějakou pěknou knihu přinese letos Ježíšek.

Jana Horáková, učitelka 1. A

V pátek 15.9. přiletěli do Budišova na hřiště draví ptáci.