Vážení rodiče,

na základě pokynů ministra školství uvádíme informace k plánovaném otevření školy v těchto stručných bodech:

1. Pro koho se škola otvírá? - Pro žáky 9. ročníků od 11. května (ale pozor, zde jen pro ty, kteří se chystají k přijímačkám) a pro žáky 1. - 5. tříd od 25. května.

2. Jak bude vypadat výuka? - Nebude to klasická výuka, jak jste byli zvyklí. U devítek se soustředíme na procvičování ke zkouškám (tzn. bude upřesněno které dny v týdnu a které předměty), u prvního stupně to bude pravděpodobně v rozsahu 3 vyučovacích hodin se zaměřením na češtinu, matiku, angličtinu.

3. Musím dítě do školy poslat? - Nemusíte, je to na Vás. Pokud Vám výuka na dálku vyhovuje, zvládáte to, můžete si dovolit zůstat doma, nejste povinni dítě do školy poslat. Výuka na dálku probíhá i nadále, při prezenční výuce děti řeší úkoly/učivo, které by dostávaly dálkovým způsobem.

4. Mluví se o rizikových skupinách - co to je? - Ministerstvo zdravotnictví stanovilo, že za rizikové osoby jsou považovány: osoby nad 65 let, s cukrovkou, s onemocněním srdce, cukrovkou, s oslabeným imunitním systémem, onemocněním ledvin/jater, s těžkou obezitou.

5. Co dělat, pokud mé dítě/někdo, kdo žije s námi doma, do této skupiny patří? - Je jen a JEN NA VÁS, zda se rozhodnete dítě při takových okolnostech do školy pustit. Z tohoto důvodu musíte podepsat čestné prohlášení, že jste tento aspekt zvážili a počítáte s ním v případě onemocnění COVID 19. (Formuláře dole pod textem)

6. Jak dlouho bude škola otevřena? - Výuka začne pro Vaše dítě v čas, který stanoví ředitel školy. UPOZORŇUJEME, ŽE ŠKOLA BUDE OTEVŘENA NEJDŘÍVE V 7.30, RANNÍ DRUŽINU NEZAJIŠŤUJEME! Vaše dítě bude přiděleno do určité skupiny, té budou přiděleni 1-2 pedagogové, kteří se o skupinu budou dopoledne starat (vyučovat). Po obědě přechází zodpovědnost na pedagogické pracovníky, kteří o skupinu pečují až do předání dětí zákonným zástupcům (děti mohou případně po obědě či po dopolední části jít domů samy).

7. Do kdy budou letos školy otevřeny? - Prozatím plánujeme přípravu žáků 9. tříd do termínu konání přijímacích zkoušek. U prvního stupně až do 30. června. Jak to bude se žáky ostatních ročníků, upřesníme.

8. Jaké podmínky musí dítě splňovat, aby mohlo do školy přijít? - Tak hlavně musí být zdravé, mít z domu alespoň 2 čisté látkové roušky na den + sáček na roušku. Další detaily (rozvrh, učebnice, aj. upřesníme po poradě s pedagogy).

Snad jsme Vám tímto trochu pomohli. V případě dalších dotazů pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., volejte 556 305 342 nebo 604 691 731.

Čestné prohlášení - zdravotní rizika

Přihlášení ke vzdělávacím aktivitám

Harmonogram rozvolňování opatření ve školství dle MŠMT