Že děcka nevědí nic o historických osobnostech? Omyl, z Jakubova popisu je jasné, že tomu tak není. Určitě by byl docela oddaný poddaný váženého císaře a Dalibor zase obdivovatel Boženy Němcové…

Kdysi dávno v dobách Rakouska-Uherska vládl jistý císař František Ferdinand I. Mnoho z vás ho nezná, tak já vám ho představím. Jeho hlava je přesně taková, jakou by císař měl nosit, čili ušlechtilá. Vlasy mu stresem opadly. Císařovo čelo vypovídá o jeho inteligenci. Jeho krásné oči září na obličeji, nelze je přehlédnout. Císařův nos tváři dominuje. Výrazně husté obočí zdobí obličej. Na bocích hlavy má uši vhodné pro panovníka. Pod nosem drží stráž hustý knír, který se propojuje s licousy na tváři. Pod smyslnými rty je na míru zaoblená brada. Panovníkovu hrud´ zdobí slavnostní uniforma, na které visí spousta krásných medailí. Ty nám prozrazují, jakou má císař povahu. No podle mě je hrdina. Takový byl František Ferdinand I.

Božena Němcová je stále silná osobnost českého národa. Napsala mnoho povídek a pohádek např. Babičku, Prince Bajaju, Čerta a Káču… Božena Němcová na mě působí vznešeně a zamyš-leně. Její hrdou hlavu rámují tmavé do hladka vyčesané vlasy, vzadu sepnuté do drdolu. Z pod vlasů vykukují lalůčky uší zdobené výraznými dlouhými náušnicemi. Pod vysokým čelem se dívají uhrančivé, přesto laskavé oči s klenutým úzkým obočím. Celému obličeji dominuje výraz-ný nos, pod kterým se nachází úzké přísné rty a brada je lehce vystouplá. Dlouhý krk přechází v bělostnou šíji zdobenou něžným řetízkem. Noblesní šaty na ramenou odhalené dodávají postavě na vznešenosti. Pravá ruka s drobným prstýnkem na prsteníčku lehce přidržuje šátek na rameni.

Mgr.Lenka Galová, Jakub Dvořák a Dalibor Huťa / 6.tř.